تبلیغات X
للوکساید۵
سفارش بک لینک
خرید بک لینک قوی
بک لینک ارزان
کوچینگ
نمایندگی فایروال سوفوس
پوشش داکرومات چیست
نرم افزار حسابداری
بلیط ارمنستان
تراورتن
yummynotes
Best Ever Lotus Biscoff Mug Cake Recipe
yummynotes
تور مالزی
آموزش ارز دیجیتال
نالین
بهترین قالب شرکتی


تازه های صنعت موبایل - تعطیلی کارخانه آیفون: موش، خزیدن غذا با کرم، توالت بدون آب جاری s

تازه های صنعت موبایل - تعطیلی کارخانه آیفون: موش، خزیدن غذا با کرم، توالت بدون آب جاری

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 426
» بازديد ديروز : 0
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 425
» بازديد سال : 425
» بازديد کل : 425
» اعضا : 0
» مطالب : 28

ما امروز در مورد آنچه باعث تعطیلی کارخانه آیفون فاکسکان در جنوب هند شد بیشتر می آموزیم - و این باعث می شود که خواندن واقعاً وحشتناک باشد.


دیروز مطلع شدیم که اپل به فاکسکان دستور داده است تا تولید در کارخانه را متوقف کند و شرکت را در حالت آزمایشی قرار داد تا اینکه مشکلات مربوط به شرایط زندگی در خوابگاه های شرکت را حل کرد. با این حال، تنها امروز است که تصویر کاملی از وحشتناک بودن آن شرایط بدست می آوریم… 

رویترز خبرنگارانی را برای مصاحبه با کارگران به کارخانه آیفون فرستاد.


برای زنانی که آیفون‌های خود را در کارخانه حذف اپل آیدی فاکسکان در جنوب هند مونتاژ می‌کردند، خوابگاه‌های شلوغ بدون توالت‌های سیفون و مواد غذایی که گاهی اوقات با کرم‌ها خزیده بودند، مشکلاتی بود که باید برای پرداخت دستمزدشان تحمل کرد.


اما هنگامی که غذای آلوده بیش از 250 کارگر را بیمار کرد، خشم آنها به جوش آمد و به اعتراض نادری ختم شد که کارخانه ای را تعطیل کرد که در آن 17000 نفر کار می کردند.


پنج نفر از این کارگران گفتند که کارگران در اتاق هایی که بین 6 تا 30 زن در آن قرار داشتند، روی زمین می خوابیدند. دو کارگر گفتند خوابگاهی که در آن زندگی می کردند توالت بدون آب داشت.


یکی دیگر از کارگران، زنی 21 ساله که پس از اعتراض کارخانه را ترک کرد، به رویترز گفت: «افراد ساکن در هاستل ها همیشه برخی از بیماری ها را داشتند - آلرژی های پوستی، درد قفسه سینه، مسمومیت غذایی. او گفت که موارد اولیه مسمومیت غذایی یک یا دو کارگر را شامل می شد.


"ما کار بزرگی از آن نگرفتیم زیرا فکر می‌کردیم که رفع خواهد شد. اما اکنون، بسیاری از مردم را تحت تأثیر قرار داده است.


بازرسان دولتی همچنین گفتند که در آشپزخانه های خوابگاه موش پیدا کرده اند.


در مجموع 259 کارگر در این یک حادثه دچار مسمومیت غذایی شدند که بنا به گزارش ها 100 نفر از آنها نیاز به بستری در بیمارستان داشتند.


فاکسکان همچنین متهم به استخدام عمدی کارگرانی است که احتمال اعتراضشان را کمتر می‌داند.


رئیس یک اتحادیه کارگران زن گفت که اکثر کارگران بین 18 تا 22 سال دارند و از مناطق روستایی تامیل نادو آمده اند […]


تعدادی از فعالان و دانشگاهیان گفتند که زنانی که از دهکده‌های کشاورزی برای کار در کارخانه‌های سریپرومبودور استخدام می‌شوند، از نظر کارفرمایان کمتر به اتحادیه یا تظاهرات می‌رسند، عاملی که باعث شد اعتراض‌ها در کارخانه فاکسکان - که اتحادیه‌ای نیست - حتی بیشتر قابل توجه باشد.


حداقل چهار سازمان مختلف دولتی اکنون در حال انجام تحقیقات در مورد شرایط کاری در کارخانه هستند. فاکسکان می‌گوید که تولید آیفون را خیلی سریع افزایش داد تا به تقاضا کمک کند، و در حال تغییر ساختار مدیریت محلی خود است.


با توجه به ماهیت شدید این نقص ها، امیدوارم اپل اکنون بازرسی های عمیقی را از تمام کارخانه های فاکسکان در سرتاسر جهان انجام دهد تا اطمینان حاصل کند که این وضعیت وحشتناک تکرار نخواهد شد. در حالی که شرکت استانداردهایی را تعیین می کند و ممیزی های منظم را انجام می دهد، واضح است که اقدامات انجام شده تا به امروز کاملاً ناکافی بوده و نظارت دقیق تری لازم است.

دسته :
برچست ها :
نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد